fbpx
cuban medical education 2017-12-11T04:31:12+00:00

CubaHeal

مرور کلی آموزش پزشکی کوبایی
موسسه ملی کاردیولوژی و جراحی قلب

مرور کلی آموزش پزشکی کوبایی

مرور کلی آموزش پزشکی کوبایی

کوبا اخیرا به عنوان یک مقصد توریستی پزشکی محبوب شهرت پیدا کرده است. این کشور در ارائه تجهیزات پزشکی هم سطح دیگر کشورهاست. آنها دکترهای فوق حرفه ای و کارور پزشکی های کیفیت بالایی دارند. کوبا همیشه به رتبه دانش بالایش و همچنین سیستم آموزشی اش افتخار کرده است. در سال ۲۰۰۰، رتبه دانش کوبا ۹۷ درصد شد. سیستم آموزشی مرکزی است و تحت نظر دولت است.

کوبا کارمندان بهداشت متعهدی تربیت می کند که در شرایط بهداشتی دورافتاده و سخت به صورت حرفه ای کار می کنند. سیستم انتخابی برای تحصیلات پزشکی کوبایی به غیر از توانایی آکادمیک دانشجو، توانایی های ارتباطات اجتماعی او را هم در نظر می گیرد. این موضوع کمک بسیاری در غلبه بر مشکلات توزیع کارمندان بهداشت کرده است که در بسیاری از کشورها معضل بزرگی است.

در اینجا به جزئیات اطلاعات در مورد مرور آموزش پزشکی کوبایی می پردازیم.

آموزش پزشکی در کوبا
مؤسسه شناخت خون و بیماری های خونی و ایمنی شناسی IHI
سیستم آموزش پزشکی در کوبا به قدری مشهور است که بسیاری از دانشگاه های پزشکی و همین طور دانشکده ها در کشورهای خارجی به دانشجویانشان برای تعلیم به عنوان پزشک در کوبا بورس می دهند. در واقع اگر قادر به پرداخت هزینه های تحصیلی بالا برای آموزش پزشکی در آمریکا نیستید، می توانید برای درس های پزشکی با هزینه معقول به کوبا بیایید.

تحصیلات پزشکی
دکترهای کوبایی
مراقبت پزشکی همیشه در کوبا اهمیت بالایی داشته است و برای همین به دانشجویان آموزش پزشکی رایگان ارائه می دهد. به همین دلیل است که این کشور بهترین پزشکان در دنیا را تعلیم داده است.

کوبا معتقد است که در برنامه آموزشی مدارس پزشکی باید از جدیدترین تکنولوژی استفاده شود. در نتیجه پزشکان با روش های شناخته شده و مؤثر می توانند حتی از عهده شرایط پزشکی پیچیده نیز برآیند. جنبه تکنیکی تحصیلات پزشکی در کوبا بسیار بالا است و دکترها و کارورهای بسیار ماهری را ایجاد کرده است.

سیستم پزشکی کوبایی به پنج حرفه اصلی تقسیم می شود. این حرفه ها عبارتند از پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری، روانشناسی سلامت و تکنولوژی سلامت.

سیستم آموزش پزشکی درکشور مشخص است و برای تطبیق با نیازهای زمان دائم در حال پیشرفت است. برنامه آموزشی از استاندارد بسیار بالایی برخوردار است و عدالت را در زمینه پزشکی به اتمام رسانده است. درس های بسیار مفیدی نه تنها برای دکترها دارد بلکه برای تکنسین های پزشکی متوسط نیز درس های مفیدی دارد.

کوبا بدون شک یک بهشت برای کسانی است که به دنبال بهترین تحصیلات پزشکی در دنیا هستند.

مرور کلی موزشپزشکی کوبایی
دکتر دندان پزشک
دکتر پزشکی
پرستاری
برنامه های پزشکی کارشناسی آرشد
دآنشگاه های علوم پزشکی
دیپلم ها، درس های آموزشی، ویزیت ها، بورس تحصیلی و کارآموزی